Etikety

V našem sortimentu je celá škála samolepících etiket. Na etiketu lze vytisknout název, logo, popis, čárový kód a mnoho jiných informací. Lze zvolit etikety různých rozměrů, materiálů a různé varianty lepidla. Kontaktujte našeho specialistu na spotřební materiál, který Vám na základě popisu aplikace doporučí ideální kombinaci etiket a barvící pásky pro Vaše potřeby.

Papírové etikety

Jedná se v současnosti o nejrozšířenější materiál v oblasti samolepících etiket. Papírové etikety se dodávají v různých provedeních, jako jsou např. matný – pololesklý – lesklý papír. Lze dodat etikety s barevným předtiskem, např. logem zákazníka. Další variantou jsou termoetikety, které jsou určeny pro potisk bez použití barvicí pásky. Papírové etikety představují ekonomicky výhodnou variantu doznačení výrobku nebo balení.

Plastové etikety

Tyto etikety nacházejí uplatnění v náročných aplikacích, kdy by bylo použití papírových etiket nedostačující případně nevhodné. Plastové etikety mohou být vyrobeny z Polypropylenu, Polyesteru nebo jiných syntetických materiálů. Předností těchto etiket je možnost použití v široké škále aplikací. Uplatnění nacházejí hlavně v náročných prostředích, kdy může docházet ke styku s chemikáliemi, nečistotami a je zde velká pravděpodobnost mechanického poškození. Speciální etikety jsou pak dodávány i do prostředí s extrémně nízkou teplotou (až -196°C), stejně tak jako do prostředí s teplotou vysokou (až 250°C).

Kontinuální pás, visačky

Pro některé speciální aplikace je potřeba použití tzv. kontinuálního pásu. Jedná se o souvislý pás potisknutelného materiálu, který je dělen až po tisku na základě požadavků zákazníka. Znamená to, že tiskárna je většinou vybavena vlastní řezačkou, která po vytištění provede oddělení materiálu. Vlastní pás pak může být jak bez lepidla, tak s lepidlem a podkladem. Materiál pásu může být z papíru (různé gramáže), tak i z jiných speciálních materiálů. Dalším speciálním provedením jsou tzv. visačky. Jedná se materiál, který je oddělen perforací pro jejich snadné oddělení. Tyto visačky lze pak použít např. jako označení materiálu (závěsky), vstupenky nebo regálové visačky.

Náramky

Speciální provedení etiket, které je využíváno hlavně ve zdravotnických aplikacích, případně pro identifikaci návštěvníků. Jedná se pásky předem daného rozměru (provedení pro děti a dospělé) v různých provedeních. Je možné volit z barevného kódování jednotlivých náramků a pak z možností připevnění (lepidlo, spona).